• Haberler
  • Millet İttifakı Milletvekilleri Trabzon'daki seçim sonucu hakkında konuştu! "İktidar oy kaybı yaşadı"

Millet İttifakı Milletvekilleri Trabzon'daki seçim sonucu hakkında konuştu! "İktidar oy kaybı yaşadı"

Millet İttifakı Milletvekilleri Trabzon'daki seçim sonucu hakkında konuştu!

Trabzon Millet İttifakı, 14 Mayıs 2023 seçimleri ve ikinci tur hakkında ortak basın açıklamasında bulundu. Basın açıklaması sonrası CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez ve İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, soruları cevapladı. Trabzon'daki seçim sonuçlarını değerlendiren iki milletvekili açıklamalarda bulundu.

Ak Parti'nin seçim sürecinde söylediklerimi anti demokratik buluyoruz"

Trabzon'da Seçim sonuçlarını değerlendiren Yavuz Aydın, "Önümüzde bitmemiş bir mücadele var. Tekrar o maça çıkacağız. Türkiye tekrar iktidarı ile buluşacak. Trabzon'a millet İttifakı'nın vekilleri olarak hizmet vereceğiz. Buraya yapılacak her hizmetin altında imzamızı olmasına talip olduk. İktidar olup Trabzon'un sorunlarını çözmek istiyoruz. Belki mevcut korumak gibi bir durumla karşı karşıyayız. Ama genel olarak bakarsak oyumuzu arttırdık. Ama biz bunu başarı olarak görmüyoruz, bu gelinen noktayı iktidar ile taçlandırmak istiyoruz. Biz büyük bir güçle mücadele ettik. Burada ak partinin adayları ile değil cumhurbaşkanı ile yarıştık. Partili bir cumhurbaşkanı olmamasını istiyoruz. Mitingde kimlerin konuşma yaptığını herkes gördü. Demokrasiye inanan insanlarız. Ak Parti'nin seçim sürecinde söylediklerimi anti demokratik buluyoruz. Demokratik bir süreç yaşamadık. Devletin imkanlarını kullanarak demokratik olmayan bir seçim yürüttüler." dedi.

"İktidar Trabzon'da da oy kaybı yaşadı"

Sibel Suiçmez ise, "İktidar Trabzon'da da oy kaybı yaşadı. Bu süreçte sandık güvenliğini daha fazla sağlayacağız. 28 mayısta ki seçimlere dünden daha güçlü şekilde gireceğiz. 28 mayısta kılıçe13. Cumhurbaşkanı olarak halk tarafından seçilecektir. Tarihin en bilgisiz sandık kurulu başkanları tarafından seçimler yönetiliyor. En çok karşılaştığımız sorunlardan biri ıslak imzalı tutanakların tutulmaması. Daha çok tanıdık usulü oy atma sorunuyla karşılaştık. Yasaya aykırı uygulamalar yapılmakta. Bu süreçte tüm partiler temsilcilerin eğitmeli. Bu seçimde tüm kamu görevlilerini uyarıyoruz. Hukuka aykırı yaptıkları her eylemle ilgili suç duyurusu yapacağız. Millet iradesinin sandığa yansımasını sağlamak zorundalar. Müşahitlerimiz milletin attığı her oyun korunması için çalışacaktır." ifadelerini kullandı.